21.06.2016 12:00

Valsts policija aicina brīvdienās neaizmirst par mājokļa drošību

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Valsts policija aicina brīvdienās neaizmirst par mājokļa drošību Valsts policija

Līgo svētku laikā lielai daļai iedzīvotāju būs brīvdienas, kas ilgs vairākas dienas. Valsts policija aicina iedzīvotājus šai laikā rūpēties arī par sava mājokļa drošību.

Neskatoties uz to, ka par sava mājokļa drošību ir jārūpējas ikdienā, policija aicina par to neaizmirst arī svētku laikā, kad daudzi būs pie dabas vai piemājas dārzā.


"Lai lieki nesatrauktos un varētu izbaudīt brīvdienas, būtiski atcerēties, ka drošības nekad nevar būt par daudz. Atstājot savu mājokli, vienmēr ir jāpārliecinās, ka visi logi ir aizvērti, tos nevajadzētu atstāt arī vēdināšanas režīmā. Pa tiem var iekļūt ne tikai zagļi, bet arī lietus, piemēram, negaisa laikā. Labāk vairākas reizes pārliecināties, ka gāzes plīts, gaismas vai gludeklis patiešām ir izslēgti, ūdens noslēgts un ārdurvis aizslēgtas," norāda Valsts policijas pārstāve Diāna Lūkina.

Lai gan lielākajai daļai daudzdzīvokļu māju ir durvju kodi vai slēdzamas kāpņu telpas, tomēr tas nevar pilnībā pasargāt mājokli no garnadžiem. Tādēļ katram pašam vajadzētu pievērst uzmanību un parūpēties par sava mājokļa drošību. Tas attiecas ne tikai uz situācijām, kad dodamies ārpus dzīvesvietas, bet arī tad, kad atrodamies turpat mājās vai piemājas dārzā. Tādēļ policija atgādina vienmēr aizslēgt ārdurvis, arī tad, ja esi mājās.

Prombūtnes laikā nevajadzētu redzamās vietās, piemēram, uz balkona, terases, dārzā vai siltumnīcā, atstāt vērtīgas lietas. Drošības labad ir vērts aizvērt aizkarus, lai ļaundaris nevarētu aplūkot mājoklī atstātās mantas.

Labi drošības nodrošināšanas palīgi ir arī kaimiņi. Labu kaimiņattiecību gadījumā policija aicina vienoties ar kaimiņiem par īpašuma uzraudzīšanu prombūtnes laikā un ziņošanu policijai aizdomu gadījumā. Dzīvesvietas drošības uzlabošana būtiski var apgrūtināt zagļa ieceres un palielināt jūsu un jūsu īpašuma drošību, norāda Valsts policijā.