Drukāt šo lapu
10.02.2012 15:40

Stopiņu mērs: valstī daudz lietu notiek ačgārni

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Stopiņu novada Domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs lepojas ar to, ka šajā novadā vienā no pirmajiem Latvijā izveidots savs ģerbonis. Stopiņu novada Domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs lepojas ar to, ka šajā novadā vienā no pirmajiem Latvijā izveidots savs ģerbonis. Krišjānis Grantiņš

«Esmu sava novada patriots,» saka Stopiņu novada Domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs.

Atbalsta jaunās ģimenes

Aizvien vairāk uz Stopiņiem pārceļas jaunās ģimenes. «Šai paaudzei aktuāls jautājums ir vietas nodrošināšana savai atvasītei kādā no pašvaldības bērnudārziem. Nenoliegšu, pašreiz ir rindas uz bērnudārza vietām grupiņās, bet meklējam risinājumus, kā to novērst. Esam ar diviem privātajiem bērnudārziem noslēguši sadarbības līgumus, un pašvaldība daļēji sedz izmaksas. Ceru, ka šajā gadā pabeigsim bērnudārza piebūves būvniecību, un rindu jautājums tiks atrisināts, jo tiks atklātas piecas jaunas grupiņas,» stāsta J. Pumpurs.

Bērnudārza piebūves būvniecībai no šā gada budžeta tiks atvēlēti 1,2 miljoni latu. Pašvaldība arī šogad iespēju robežās centīsies atbalstīt jaunās ģimenes, piemēram, turpinās maksāt vienreizējo bērnu piedzimšanas pabalstu 100 latu apmērā. «Lai gan pabalsts ir simbolisks, tomēr cenšamies parādīt, ka novada iedzīvotāji pašvaldībai nav vienaldzīgi,» uzsver Stopiņu novada mērs.

Sportisks novads

Nule padomju laika beigās celtajam Ulbrokas sporta kompleksam uzlikts jauns jumts, jo vecais ruberoīda segums sāka plaisāt un gar to tecēja ūdens. Jauna jumta uzlikšana sporta kompleksam tiek finansēta no pašvaldības budžeta, savukārt Eiropas Savienības finansējums piesaistīts iekštelpu remontam. Līdz maijam uz Ulbrokas sporta kompleksa jumta tiks uzstādīta saules kolektoru sistēma peldbaseina ūdens uzsildīšanai. «Es ļoti ceru, ka, uzliekot «saules bateriju», izdosies ietaupīt finanšu līdzekļus, jo, manuprāt, gāzes cena ļoti ātri palielinās,» akcentē J. Pumpurs.

Plānots, ka trenažieru zālē līdz 2. martam veiks kosmētisko remontu. Šajā laikā tiks slīpēta grīda, tīrīti un krāsoti griesti un sienas. Tāpat tiks veikta pašreizējo trenažieru inventarizācija un labošana. Projekta kopīgās izmaksas būs 8596 lati, pašvaldības līdzfinansējums – 2266 lati. Plānots, ka projekta ietvaros trenažieru zālei iegādāsies sešus jaunus spēka trenažierus un četrus kardiotrenažierus, kā arī 25 svaru diskus un jaunu garderobes skapi.

Baseins Ulbrokas sporta kompleksā strādā 11 mēnešus gadā. «Vienīgi jūlijā tas ir slēgts. Baseinā ir četri 25 metru celiņi. Baseinu apmeklē iedzīvotāji gan no mūsu, gan Ogres, gan Salaspils novada. Darba dienās līdz diviem baseinā peld un mācās peldēt skolēni, pēc tam baseins pieejams ikvienam,» stāsta Stopiņu mērs.

Jau trešo gadu pie domes ēkas būs iespēja spēlēt hokeju vai vienkārši paslidot arī vēlākā vakara stundā, jo laukums būs apgaismots un pieejams ikvienam. «Labi, ka 2011. gada vasarā hokeja laukums tika noasfaltēts, lai ziemā būtu vieglāk uzliet ledu, jo pirms tam tas mums sagādāja lielas problēmas,» norāda J. Pumpurs.

Palīdzība nabadzīgajiem novadiem – neviennozīmīga

Domes priekšsēdētājs uzsver, ka, atbalstot sava novada uzņēmējus, pašvaldība automātiski atbalsta iedzīvotājus. «Aizvadītajā laikā ļoti domājam, kā atbalstīt uzņēmējdarbību savā novadā. Uzskatu, ka Latvijā politika nav stratēģiski pareizi noteikta uzņēmējdarbības jomā. Mēs šogad Finanšu izlīdzināšanas fondā ieskaitīsim 550 tūkstošus latu. Tā ir pietiekami liela nauda. Es saprotu, ka tiem novadiem, kas nav Pierīgā, ir nepieciešama palīdzība. Šī izlīdzināšana ir pareiza, bet tajā pašā laikā, ja par šo naudu Latgalē uzceļ jaunu slimnīcu, un pēc pāris gadiem to pārtaisa par slimnieku pieņemšanas punktu – tas nav pareizi. Tādā gadījumā līdzekļus, kas tika ieguldīti modernās slimnīcas ierīkošanai, vajadzēja piešķirt kādam uzņēmējam, kurš dibina uzņēmumu un rada jaunas darbavietas. Labi – nebūs uzreiz nodarbināti 100 vai 200 cilvēku, bet 20, tomēr tas jau ir daudz. Līdz ar to no Latgales cilvēki neaizbrauktu projām, jo zinātu, ka tur ir darbs. Un pēc tam varētu celt jaunu slimnīcu. Mūsu valstī daudz lietu notiek ačgārni. Manuprāt, Latvijā nevēlas attīstīt vietējo uzņēmējdarbību,» skarbi nosaka Stopiņu mērs.

Viņš arī pastāsta, ka iespēju robežās pašvaldība cenšas palīdzēt uzņēmējiem, piemēram, tikt ātrāk skaidrībā ar formalitāšu kārtošanu: «Nekad neaizkavējam dokumentu kārtošanu vai saskaņošanu ar attiecīgajām iestādēm. Ja uzņēmējam ir iecere, cenšamies pēc iespējas īsākā laika posmā to izskatīt un dot savu atzinumu.»