Pēc "Brexit" lietu ministra Deivida Deivisa un Lielbritānijas ārlietu ministra Borisa Džonsona atkāpšanās britu valdībā gaidāms vēl lielāks sajukums, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda sabiedriskās politikas centra "Providus" direktore Iveta Kažoka.

ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna parakstītā deklarācija vēl nenozīmē Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos, aģentūrai LETA pauda Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.

ASV apsver iespēju noteikt sankcijas multinacionālajām korporācijām, kas piedalās gāzes vada "Nord Stream 2" būvē no Krievijas uz Vāciju, preses konferencē paziņojis ASV īpašais pārstāvis Ukrainā Kurts Volkers.

Rīgas–Gaujas reģionam un titulam "Eiropas gastronomijas reģions 2017" radītā pasākumu sērija "Latvian Senses" starptautiskā pasākumu producentu festivālā "BEA World Festival" Portugālē ieguvusi apbalvojumu kā otrais labākais kultūras pasākums 2017. gadā.

Spānijas integritāte Latvijai daudzējādā ziņā būtu izdevīgāka par Katalonijas atdalīšanos, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Andris Sprūds.

Publicists Otto Ozols Katalonijā notiekošajam seko līdzi jau ilgstoši un nekad nav slēpis simpātijas pret Katalonijas kā neatkarīgas valsts ideju. Neseno notikumu kontekstā ar Otto Ozolu sarunājas Māris Zanders.

Dalībai jebkādās ar migrantu pārvietošanu saistītās aktivitātēs jābalstās brīvprātības principā, informatīvajā ziņojumā par Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta 17. oktobra sanāksmēs Luksemburgā izskatāmajiem jautājumiem norāda Ārlietu ministrija (ĀM).

Saistībā ar viesuļvētru "Irma" daži Latvijas valstspiederīgie vērsušies pēc palīdzības Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) un Latvijas vēstniecībā ASV, aģentūru LETA informēja ĀM.

Pirmdien notikušā terorakta laikā Mančestras arēnā atradās vairāki Latvijas pilsoņi, raidījumam "LNT Dienas ziņas" pavēstīja Latviešu biedrības Mančestrā pārstāve un vienlaikus Mančestras domes deputāte Dzidra Nūra.

Jūnija sākumā arī Latvijā būs iespējams paust viedokli par gāzes vada projekta "Nord Stream 2" ietekmi uz vidi. Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) informē, ka Latvija ir saņēmusi Krievijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas oficiālus paziņojumus par "Nord Stream 2" gāzes vada būvniecību Baltijas jūrā.

1 lapa no 109