Drukāt šo lapu
09.11.2012 18:09

Aicina uz Mārtiņdienas svinībām Turaidas muzejrezervātā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Mārtiņdienā lieli un mazi aicināti tērpt maskas un doties uz Turaidas muzejrezervātu. Mārtiņdienā lieli un mazi aicināti tērpt maskas un doties uz Turaidas muzejrezervātu. Publicitātes foto

Lieli un mazi svinētgribētāji 10. novembrī pulksten 14.30 aicināti pulcēties Turaidā, lai atzīmētu senos gadskārtu svētkus – Mārtiņdienu, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.

"Dziedot rudens laika dziesmas, izdzīvojot Mārtiņdienas tradīcijas, būs iespēja satikt maskotus ļaudis, kas no Mārtiņiem līdz Meteņiem svētku laikā staigā no mājas uz māju, nesot svētību un pārticību ikvienā sētā," zina teikt Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja Anda Skuja. Speciāliste pastāstīja, ka ar Mārtiņiem aizsākas lielais ciemošanās laiks, kad, maskās tērpdamies, ļaudis dziedādami gājuši no sētas uz sētu, lai varētu sevi izrādīt, apskatīt tās mājas, kur citādi nav iespējams nokļūt, kā arī dzīvesbiedrus sev nolūkot.

Mārtiņdienas svinībās Turaidā būs iespēja tikties ar Siguldas folkloras kopu "Senleja" un "Senlejiņa" čigāniem un dažādiem pārģērbtiem meža un mājas dzīvniekiem, kas meklēs jaunu čigānu tabora vadoni un stāstīs stāstus, kas piedzīvoti pa pasauli klejojot. Svētkos notiks rudens ražas labumu izsole, tāpēc noderēs līdzi paņemts lats, lai, mājās ejot, mājiniekiem varētu ciema kukulī aiznest vērtīgas dāvanas – veselīgu bieti, ķirbi, ievārījuma burku un citus kārumus. Mārtiņdienas mielastā brīvā dabā ikviens varēs nobaudīt gaiļa zupu, kurā noderēs arī svētku dalībnieku līdzi atnestā garšviela vai zaļumu buntīte.