16.10.2012 16:41

Jolanta Gulbe Mārupē dziedās par savām Latvijas sajūtām

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Dziedātāja Jolanta Gulbe dalīsies ar Mārupes iedzīvotājiem savās Latvijas sajūtās. Dziedātāja Jolanta Gulbe dalīsies ar Mārupes iedzīvotājiem savās Latvijas sajūtās. Publicitātes foto

21. oktobrī pulksten 17 Mārupes kultūras namā, koncerttūres "Latvijas sajūtas" ietvaros uzstāsies dziedātāja Jolanta Gulbe un zviedru mūziķis Hans Antehed.

 

Koncertos klausītāji jaunās skaņās dzirdēs populāras latviešu tautasdziesmas un dziesmas no tautā iemīļoto komponistu Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, kā arī citu komponistu daiļrades.

"Mūzika cilvēkus vieno un saved kopā, neraugoties uz tautību un izcelsmi. Šī koncerttūre un sadarbība ar Denisu Paškevicu un viņa brīnišķīgo sievu Jolantu ir kā apstiprinājums tam. Mums ir izveidojusies ne tikai lieliska muzikālā saskaņa, bet arī tuva draudzība starp divām ģimenēm. Domāju, klausītāji to noteikti sajutīs," atklāj Hans Antehed.

Koncertprogrammas pamatā ir zviedru mūziķa, aranžētāja un komponista Hans Antehed personiska latviešu mūzikas un tautas dziesmu izlase un interpretācija, kura sastāv no dažādu laiku un žanru skaņdarbiem, kurus viņš iepazinis, esot Latvijā. Pateicoties kora braucienam uz Jūrmalu 2000. gadā, Hans iemīlēja Latviju un latviešu mūziku, kā arī savu topošo sievu Inesi, kura vēlāk kļuva par viņa mūzu un ceļvedi latviešu kultūrā un sajūtās. Atklājot šo jauno mūzikas un mīlestības pasauli, Hans sāka aranžēt latviešu dziesmas džeza manierē. Liktenis saveda Hans ar mūziķiem Denisu Paškevicu, Jolantu Gulbi un Ievu Kerēvicu – kopā 2011. gada pavasarī tika izdots mūzikas albums "Latvian Sentiments". Albums saņēmis ļoti pozitīvas klausītāju atsauksmes un recenzijas Latvijas un Zviedrijas presē, kā arī ticis nominēts "Gada balvai 2011" kategorijā "Labākais instrumentālais, džeza, filmu vai teātra mūzikas albums 2011".

Koncertos piedalīsies: dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, saksofona virtuozs Deniss Paškevičs un Hans Antehed Trio: Hans Antehed (SE), klavieres, aranžijas, Edvīns Ozols (LV), bass un Daniels Olsons (SE), sitamie instrumenti.

Koncerttūres repertuārā iekļautas populārās Raimonda Paula "Balta saule", "Lūgums", "Viss nāk un aiziet tālumā", Imanta Kalniņa "Sitiet bungas", "Dūdieviņš", tautas dziesmas "Sarkandaila roze auga", "Pusrītā'i saule lēca" un citas, informē koncerttūres organizators Rafails Balkins.