03.08.2018 17:36

Pēc sešu gadu pārtraukuma Latvijā atkal uzstāsies diriģents Andris Nelsons

Autors  Una Griškeviča
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Pēc sešu gadu pārtraukuma Latvijā atkal uzstāsies diriģents Andris Nelsons publicitātes

Kā vēsta koncerta rīkotājs – Andreja Žagara Kultūras un attīstības fonds, 13. un 14. oktobrī Latvijas simtgades koncertcikla "Dzimuši Latvijā" ietvaros ar divām krāšņām koncertprogrammām Rīgā viesosies viens no vecākajiem un izcilākajiem pasaules orķestriem – Leipcigas "Gewandhausorchester" orķestris latviešu diriģenta Andra Nelsona vadībā.

"Izcilais latviešu diriģents Andris Nelsons, kurš šoruden 18.novembrī – tieši Latvijas valsts 100.dzimšanas dienā – svinēs savu četrdesmit gadu jubileju, šā gada februārī stājās Leipcigas "Gewandhausorchester" orķestra mākslinieciskā vadītāja amatā. Pēc vairāku gadu pauzes diriģents kopā ar orķestri divos krāšņos koncertos ir gatavs priecēt arī klausītājus Rīgā. Atgādināsim, ka iepriekšējo reizi Latvijā diriģents uzstājās 2012. gadā ar Birmingemas simfonisko orķestri," pauž Andrejs Žagars.

13. oktobra koncertā Latvijas Nacionālajā operā kopā ar orķestri uzstāsies lieliskais atzītais latviešu soprāns Kristīne Opolais, kuras izpildījumā dzirdēsim ainas no Čaikovska operām "Jevgeņijs Oņegins" un "Pīķa dāma".

Pirmoreiz Latvijā skanēs arī komponista Andra Dzenīša jaundarbs "Māra", kas radīts pēc Bostonas simfoniskā orķestra un Leipcigas "Gewandhausorchester" orķestra pasūtinājuma un pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Leipcigā 4.oktobrī. Koncerta otrajā daļā skanēs Gustava Mālera monumentālā Pirmā simfonija "Titāns".

Savukārt 14. oktobra koncerta 1.daļā kopā ar Andri Nelsonu un "Gewandhausorchester" orķestri muzicēs Latvijā pazīstamais zviedru trompetists Hokans Hardenbergers, kura pamudināts, arī Andris Nelsons atsācis spēlēt trompeti. Koncerta programmā skanēs 20.gadsimta vācu avangardista Bernda Aloiza Cimmermana trompetes koncertu "Nobody knows the trouble I see", kā arī Gustava Mālera 5.simfonija.

Īpašās muzikalitātes, partitūru lasījuma dziļuma, interpretāciju drosmes, aizrautīgās pašatdeves, mākslinieciskās atraktivitātes un personības starojuma dēļ Andri Nelsonu ir iemīlējusi un augstu novērtējusi gan publika, gan arī kritiķi un orķestru mūziķi. Diriģenta pēdējo gadu panākumus cildina ne tikai jau divus gadus pēc kārtas saņemtā "Grammy" balva, bet arī dzimtenē atkārtoti piešķirtā "Lielās Mūzikas balva" un visaugstākais valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis.

Koncertcikls "Dzimuši Latvijā" ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertcikla ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs.

Biļetes uz abiem koncertiem pieejamas tirdzniecībā visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.