Drukāt šo lapu
16.01.2018 13:00

Babītes novada jauktais koris "Maska" Latvijas simtgades gadu atklāj ar koncertiem Austrālijā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Babītes novada jauktais koris "Maska" Latvijas simtgades gadu atklāj ar koncertiem Austrālijā Roberts Birze; publicitātes

Atklājot Latvijas simtgades gadu, Babītes novada jauktais koris "Maska" uzstājās Melburnas Nacionālajā bibliotēkā un otrdien ir atgriezies no koncerttūres Austrālijā, kur triju nedēļu garumā priecēja klausītājus Sidnejā, Adelaidē un Melburnā.

25. decembrī, pāris dienas pēc kora "Maska" un pianista Vestarda Šimkus kopīgi nosvinētajiem "ZieMASKAsvētkiem" Rīgas Doma baznīcā, koris sēdās lidmašīnā un devās pāri puspasaulei uz Austrāliju savā pirmajā koncerttūrē ārpus Eiropas. Kora bagāža gan aizkavējās "netālajā" Pekinā, taču, neskatoties uz to, jau 28. decembrī "Maska" priecēja 35. Austrālijas latviešu jauniešu dienu apmeklētājus ar uzstāšanos atklāšanas koncertā, pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē koncertu dziedot vasaras kleitiņās, šortos un pludmales čībās, stāsta kora pārstāve Līga Štrausa.

Jau nākamajā dienā korim bija divarpus stundu garš koncerts Sidnejas latviešu namā, kas pulcēja pilnu zāli gan vietējo latviešu, gan citu interesentu.

2017. gada pēdējā dienā kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols vadīja meistarklasi Sidnejā vietējiem latviešu koriem, parādot gan labākos iedziedāšanās un vokālos vingrinājumus, gan kopīgi izdziedot dziesmas no gaidāmajiem Latvijas simtgadei veltītajiem Dziesmu svētkiem, vēsta kora pārstāve.

"3. janvārī koris devās uz Dienvidaustrālijas štata galvaspilsētu Adelaidi, kur jau 6. janvārī Adelaides Sv. Pētera baznīcā tika sniegts kora vēsturē karstākais koncerts 42,5°C temperatūrā. Neskatoties uz ļoti tveicīgo dienu, apmeklētāji bija ieradušies kuplā pulkā un kori sveica ar stāvovācijām," stāsta L. Štrausa.

Pēc sajūsmināto Sidnejas dziedātāju atsauksmēm, arī Melburnas koru dziedātāji izrādīja interesi par Jāņa Ozola meistarklasi, tāpēc 9. janvārī tā kopā ar "Masku" varēja noritēt Melburnas latviešu namā. Vietējie kori – jauktais koris "Daina" un vīru koris "Veseris" –, dziedot plecu pie pleca ar maskiešiem, smēlās enerģiju un padomus gaidāmajiem simtgades Dziesmu un deju svētkiem.

Ļoti īpaša uzstāšanās notika 12. janvārī, kad koris sniedza koncertu Melburnas Nacionālajā bibliotēkā. Bija sapulcējies neticami daudz ļaužu, kuri alka dzirdēt latviešu kori. Koncerts izvērtās ļoti sirsnīgs un skaists, jo neticamā klausītāju atsaucība uzlādēja gan izpildītājus, gan klausītājus pašus. Pēc šī koncerta koris saņēma vairākas klausītaju aizkustinājuma ziņas kora sociālajos tīklos, norāda L. Štrausa.

Koris "Maska" īpaši novērtēja iespēju kļūt par latviešu kormūzikas un kultūras vēstnieku Latvijas simtgades gada iesākumā, nesot Latvijas vārdu tālajā zemē. Koncerta apmeklētāju vidū bija daudz vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu, kuri tika iepazīstināti kā ar latviešu kormūzikas klasiku, tā ar mūsdienu komponistu kormūzikas pērlēm. Savukārt 13. janvārī koris sniedza apjomīgu koncertu Melburnas latviešu namā, atkal priecējot gan vietējo latviešu sabiedrību, gan iepriekšējā dienā ieinteresētos viesus, atzīmē kora pārstāve.

"Korim ir patiess prieks par Austrālijā pavadīto laiku. Izsakām lielu pateicību vietējai latviešu sabiedrībai, īpaši ģimenēm, kuras laipni uzņēma koristus gan Sidnejā, gan Melburnā, kā arī aktīvajām koncertu organizatorēm Sandrai Draguns un Anitai Andersonei. Šī koncerttūre paliks īpašā kora atmiņā kā neaizmirstams piedzīvojums un, šķiet, atstās neizdzēšamas pēdas arī Austrālijas iedzīvotāju sirdīs," teic L. Štrausa.