Drukāt šo lapu
16.08.2012 12:40

Jūrmalā izdancos tautas deju "pērles"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Attēlam ir ilustratīva nozīme. www.foto.lu.lv

2. septembrī pulksten 16 Dzintaru koncertzālē būs skatāmas iemīļotas latviešu tautas un krāšņas cittautu dejas, jauni un vēl neredzēti deju uzvedumi būs skatāmi koncertā "Tautas deju pērles Jūrmalā".

 

Koncertā piedalīsies Latvijas vadošie tautas deju kolektīvi "Teiksma", "Līgo", "Dancis", "Rotaļa" un "Liesma", kā arī deju kolektīvu jaunākā paaudze – bērnu deju kolektīvi "Dzintariņš", "Teiksmiņa", "Dzirkstelīte", "Zelta sietiņš" un TDA "Līgo" bērnu studija.

Pasākums jau kļuvis par tradīciju, kad vasaras izskaņā Dzintaru koncertzālē uz vasarīgu sadancošanos pulcējas Latvijas labākie tautas deju kolektīvus, sagādājot patiesu prieku un emocionālu gandarījumu gan pašiem dejotājiem, gan skatītājiem.

Koncertā pirmoreiz būs skatāms jauns dejas uzvedums "Še Tev, še Tev un Tev arī", kura idejas autors un horeogrāfs ir TDA "Rotaļa" mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis. Mūzikas apdaru autors ir Juris Vaivods un grupa "Auļi".

Par jauno uzvedumu G. Baumanis saka: "Gadatirgus ir vieta, kur cilvēki satiekas, draudzējas, mīl un, protams, arī ēd, dzer, iepērkas un pārdod. Gadatirgus nešķiro vecumu, tautības un raksturus. "Rotaļa" kopā ar "Zelta sietiņu" deju uzvedumā "Še Tev, še Tev un Tev arī" izdejos daudzas no šim norisēm."

Savukārt fragmentus no pagājušā gada nogalē tapušās Daces Micānes-Zālītes, Jāņa Purviņa, Dāvja Stalta un Ievas Tālbergas deju izrādes "Zalkša līgava" izdejos TDA "Līgo". Staltie dejotāji caur dejas rakstiem izstāstīs teiksmaino pasaku par Baltijas jūras valdnieku Zalkti un viņa izvēlēto līgavu, jaunu zvejnieka meiteni, dzimtas godu arhaiskās kāzu un kristību tradīcijās, cilvēku attiecību sarežģītību un skaistumu.

Spilgtus akcentus un sen neredzētas, krāšņas cittautu dejas koncerta rakstā ievīs TDA "Liesma" dejotāji, kas izdejos gan visiem zināmo grieķu sirtaki un ugunīgo ungāru čardašu, gan jestro krievu deju un citas. Bērnu ansamblis "Dzirkstelīte" cittautu deju bloku papildinās ar košajām čehu, vācu, holandiešu un lietuviešu dejām.

TDA "Teiksma" un bērnu deju ansamblis "Teiksmiņa" savās dejās stāstīs par jauniešu savstarpējām attiecībām. Skatītājus priecēs XVI Jaunrades deju konkursā godalgotās Jāņa Ērgļa horeogrāfijas "Vai domāji, vai cerēji" un "Kungi mani karā sūta", kas konkursā guva visaugstāko novērtējumu, un citas dejas lielo un mazo dejotāju izpildījumā.

Savukārt TDA "Dancis" un bērnu deju ansamblis "Dzintariņš" skatītājus priecēs ar savām iemīļotākajām dejām, starp kurām būs gan Viļņa Birmbauma veidotā "Diždeja", kas pirmuzvedumu piedzīvoja jaundeju skatē Valmierā šī gada janvārī, gan Ulda Žagatas veidotās "Jautrās dzirnavas", kuras dejo jau vairākas mazo un lielo dejotāju paaudzes, informē Inese Libere, BT 1 plašsaziņas līdzekļu koordinatore.