19.10.2016 12:53

Koncertā varēs dzirdēt 18 jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektus

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Šogad jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncertu atklās grupa "Ad Libitum" – paši jaunākie šī koncerta dalībnieki. Tās pirmsākumi meklējami Mārupes mūzikas un mākslas skolā Šogad jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncertu atklās grupa "Ad Libitum" – paši jaunākie šī koncerta dalībnieki. Tās pirmsākumi meklējami Mārupes mūzikas un mākslas skolā "Bilžu biroja" arhīvs

Mūzikas un mākslas festivāls "Bildes" aicina uz vienu no pēdējiem šī gada pasākumiem – jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncertu, kas notiks sestdien, 22. oktobrī, plkst. 18.00 Rīgas Kongresu namā. Šoreiz klausītāji dzirdēs 18 jauno un pieredzējušo mūziķu kopprojektus.

Jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncerti festivāla ietvaros notiek kopš 2001. gada, dodot iespēju jaunajiem kolektīviem gūt pirmo pieredzi uz lielās skatuves. Kopprojekta ietvaros mūziķi izpilda divas dziesmas – vienu jaunās grupas oriģināldziesmu, otru – veterāna skaņdarbu vai kāda cita autora labi pazīstamu dziesmu jaunā aranžējumā, atgādina "Bilžu birojs".

Jauno grupu partneri kopprojektos mēdz būt viņu muzikālās autoritātes, kuriem tie vēlas līdzināties, nereti tie ir jauniešu mūzikas skolotāji. Savukārt "Bilžu" veterāniem šī ir iespēja izzināt jaunākās mūziķu paaudzes māksliniecisko skatījumu. Tāpat gadās, ka kopprojektu pārī negaidīti satiekas atšķirīgu stilu pārstāvji.

Šogad jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncertu atklās grupa "Ad Libitum" – paši jaunākie šī koncerta dalībnieki. Tās pirmsākumi meklējami Mārupes mūzikas un mākslas skolā, kad uz skolu atnāca strādāt ģitāras spēles skolotājs Adrians Kukuvass.

"Grupas repertuāru veido mums tīkamas citu autoru dziesmas mūsu aranžējumā. Mums ir arī pašiem savas dziesmas "Pavasara rīts", kā arī "Man pietrūkst", ko izpildīsim arī "Bildēs"," stāsta dziesmu autore un grupas soliste Adrija Silva Kukuvasa.

Šogad speciāli "Bildēm 2016" ir noformējusies grupa "Domēni.Šogad speciāli "Bildēm 2016" ir noformējusies grupa "Domēni."Mēs kopā sanācām šī gada septembrī, lai sagatavotos tieši festivālam "Bildes". Aicināju savus kolēģus no Rīgas Doma kora skolas, lai izveidotu instrumentālo grupu "Domēni". Pārsvarā mēs spēlējam džezu, bet "Bildēs" mūsu repertuārs būs vairāk popmūzika," stāsta Annemarija Moiseja.

Grupa koncertā uzstāsies kopā ar Gintu Krievkalni, kas ir Annemarijas bijusī skolotāja. "Festivāls "Bildes" dod iemelsu mūziķiem izdarīt kaut ko tādu, ko viņi ikdienā neatļaujas vai nespēj atrast tam laiku, kam vienkārši trūkst motivācijas. "Bildēs" izdodas satikties ar mūziķiem, ar kuriem ikdienā neizdodas pamuzicēt, un rezultātā rodas gandrīz vai brīnums!" pauž Ginta Krievkalna.

Grupas "Pērkons" bundzinieks Ikars Ruņģis "Bilžu" koncerta ietvaros uzstāsies kopā ar diviem saviem audzēkņiem, grupas "Bekars" dalībniekiem.Grupas "Pērkons" bundzinieks Ikars Ruņģis "Bilžu" koncerta ietvaros uzstāsies kopā ar diviem saviem audzēkņiem, grupas "Bekars" dalībniekiem.


Ar Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēkņiem un grupas "Bekars" dalībniekiem, viņš iepazīstina kodolīgi: "Viņi spēlē latviešu populārās mūzikas 80. un 90. gadu dziesmas savā versijā. Mūziķi ir atraktīvi un patstāvīgi vada savu pusotru stundu programmu." Paši grupas dalībnieki cer nākotnē vairāk radīt oriģinālmūziku, sev tuvajā poproka stilistikā.

Alternatīvā roka grupa "Melns uz Balta" no Madonas izstāsies kopā ar Kasparu Tobi un grupas "Dzelzs vilks".Alternatīvā roka grupa "Melns uz Balta" no Madonas izstāsies kopā ar Kasparu Tobi un grupas "Dzelzs vilks".


"Kopā ar Kasparu spēlēsim populāro "Dzelzs vilks" dziesmu "Balerīna". Kaspars piespēlēs arī mūsu oriģināldziesmai "Atlaid mani vaļā"," atklāj grupas dalībnieks Kristers Rudzītis, priecājoties par "Bilžu" doto iespēju satikties un muzicēt ar tik profesionāliem mūziķiem. Grupas dalībnieki Kasparu Tobi labprāt redzētu kā savu ierakstu producentu.

Jauno grupu un "Bilžu" veterānu koncertā piedalīsies: "45. v-sk." (funk, fusion, džezs, pops) & Miks Dukurs, "Bekars" (folkroks, kantrī, pops) & Ikars Ruņģis, "Baltā klints" (blūzs, rokenrols, klasiskais roks, džezs, progresīvais roks, regejs) & Inga Bērziņa, "Piparmētra" (poproks) & Arnis Slobožaņins, "Jauda" (melanholiska rokmūzika) & Jānis Bukums, "Iron Wings" (smagais metāls, hardroks, melodiskais metāls, džezs) & URBIX, "Transcendentālē" (eklektiski meditatīva skaņas aina) & Edgars Silacērps, "MMMM" (elektronika, electro house, electro punk mūzika) & Raimonds Lagimovs, "Ad Libitum" (popmūzika) & Adrians Kukuvass, Patrisha, Miks Galvanovskis (pops, džezs) & Ralfs Eilands, "Melns uz balta" (alternatīvais roks) & Kaspars Tobis, "Guys on Red Carpet" (indie pops/roks, alternatīvā mūzika) & Juris Bodnieks, "Vizuālā gravitācija" (smagais roks, glamroks) & Guntars Mucenieks, "Divas takas" (alternatīvais roks) & Anete Kozlovska, "Domēni" (džezs) & Ginta Krievkalna, "Sudden Lights" (roks, alternatīvais pops/roks, indie roks) & Marts Kristians Kalniņš, "Summer Knight Band" (džezs, blūzs, latino, funk) & Rūta Dūduma u.c.

Īpašais viesis — Lukass Edgars ("The Grand Bay"). Koncerta vadītājs — Andris Freidenfelds.

Mūzikas un mākslas festivāls "Bildes 2016" noslēgsies svētdien ar bērnu koncertu un "Bilžu" veterānu koncertu. Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.