Drukāt šo lapu
11.05.2016 11:46

Baldonē Mikelandželo siena, mākslas pastaiga un putnu koka veidošana

Autors  Jana Babre-Laime
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Baldonē Mikelandželo siena, mākslas pastaiga un putnu koka veidošana publicitātes

11. maijā Baldonē tiek atklātas gadskārtējās Mākslas dienas, kuras šogad sola krāsainus piedzīvojumus ikvienam svētku dalībniekam. Būs iespēja gan baudīt mākslu un radoši izpausties, gan nobaudīt tradicionālo Mākslas dienu kūku paletes formā.

Mikelandželo siena

Baldones Mākslas skolas direktors Tālivaldis Muzikants stāsta, ka šogad pasākums solās būt krāšņs un radošs. Arī datums – 11. maijs – nav izvēlēts nejauši, tā ir sirreālisma mākslinieka Salvadora Dalī dzimšanas diena. Viens no Mākslas dienu notikumiem sasauksies ar šī mākslinieka stilu, proti, pie Baldones Mākslas skolas tiks atklāta Mikelandželo siena. Uz tās būs redzamas dažādas Mikelandželo veidotās Dāvida statujas sejas daļas – deguni un acis oriģinālajā lielumā.

Tie ir Baldones Mākslas skolas audzēkņu darinājumi, kas veidoti tēlniecības nodarbībās, labākie ieguvuši tiesības tikt izstādīti pie Mikelandželo sienas. Tālivaldis Muzikants norāda, ka šis ir nebijis projekts, kas varētu kļūt pat iecienītu tūrisma objektu Baldonē, jo darbi būs apskatāmi arī pēc svētku noslēguma.

Mākslas pastaiga

Svētku ietvaros paredzēta savdabīga Mākslas pastaiga, kura sāksies Baldones novada domes telpās. Šeit būs apskatāma Baldones Mākslas skolas audzēkņu izstāde, kā arī ASV un citu pasaules valstu bērnu zīmējumi "Creative Connections" projekta ietvaros. Tālivaldis Muzikants stāsta, ka tālāk ceļš vedīs uz Baldones evaņģēliski luterisko baznīcu pilsētas centrā, kur notiks Baldones mākslas studijas izstādes atklāšana – tie ir mākslinieciski augstvērtīgi pieaugušo darbi, turklāt tos veidojuši nevis profesionāli mākslinieki, bet amatieri.

No baznīcas mākslas baudītāji var doties uz tuvumā esošo kafejnīcu "Kūkotava", kur apskatāmas Baldonē dzīvojošās mākslinieces Ritas Prančas gleznas. Pasākuma noslēgumā notiks Mākslas pagalma atklāšana pie Baldones Mākslas skolas.

Putnu koks

Baldones Mākslas skolas pagalmā notiks putnu koka veidošana, kurā aicināts iesaistīties un radoši izpausties ikviens Mākslas dienu dalībnieks. No māla tiks veidotas dažādas putnu figūriņas, kuras ievietos īpaši pasākumam sagatavota koka zaros. Svētku noslēgumā notiks tradicionālās Mākslas dienu kūkas baudīšana, tā tiek cepta paletes formā.

Kā norāda Tālivaldis Muzikants, pasākumā piedalīsies gan Baldones Mākslas skolas pedagogi, gan audzēkņi, bet ikviens ir laipni aicināts pievienoties, lai izbaudītu Mākslas dienu piedzīvojumus un iespējams – atklātu mākslinieku sevī.

Baldonietes saņēmušas Kultūras ministrijas apbalvojumus

No kreisās: Zane Vanuška, Ieva Muzikante, Patrīcija PrūseNo kreisās: Zane Vanuška, Ieva Muzikante, Patrīcija Prūse

Neilgi pirms Mākslas dienu sākuma Kultūras ministrijas apbalvojumus par panākumiem starptautiskos mākslas konkursos saņēmušas Baldones Mākslas skolas audzēknes Zane Vanuška un Patrīcija Prūse. Atzinības rakstu saņēmusi arī meiteņu skolotāja māksliniece Ieva Muzikante.

Zane Vanuška mācās Baldones Mākslas skolas astotajā klasē, bet Patrīcija Prūse – piektajā. Abas meitenes nākotnē plāno savu dzīvi saistīt ar mākslas studijām. Zanes un Patrīcijas pedagoģe Ieva Muzikante savas skolnieces raksturo kā talantīgas, radošas, ar savdabīgu un īpašu skatījumu uz lietām. Pēc mākslinieces sacītā, tieši šīs īpašības ļauj gūt panākumus starptautiskos konkursos, jo konkurence ir milzīga – vērtēšanai tiekot iesniegti pat vairāki tūkstoši darbu.

Protams, nopelns esot arī pedagogiem un mācību procesam mākslas skolā, prasības esot augstas, bet bērni tiek ar uzdevumiem galā. Bērnus apmāca profesionāli mākslinieki un diplomēti mākslas pedagogi. Mācības mākslas skolā ļaujot katram attīstīt savus individuālos talantus – kādam tā būs grafika, kādam gleznošana, vēl kādam citam tēlniecība vai zīmēšana, skaidro Ieva Muzikante.

Tas iezīmējies arī šajos konkursos – Zane Vanuška ieguvusi pirmo vietu glezniecībā 14. starptautiskās vizuālās mākslas konkursā "Es dzīvoju pie jūras", bet Patrīcija Prūse ieguvusi sudraba medaļu zīmēšanā 46. Taivānas starptautiskajā bērnu mākslas konkursā, kurā šī gada tēma bijusi "Skaistākais mirklis manā dzīvē".

Zane stāsta, ka iedvesmu smeļas ikdienas norisēs. Arī konkursam meitene izvēlējusies gleznot par sev un vienaudžiem aktuālu tēmu – selfiju jeb pašportretu fotografēšanu pie jūras. Nākotnē jaunā māksliniece plāno mācīties Rīgas dizaina vidusskolā un iegūto naudas prēmiju tērēs studiju vajadzībām.

Savukārt Patrīcija atklāj, ka par skaistāko mirkli savā dzīvē uzskata savu piedzimšanu, tāpēc zīmējusi tieši to. Pagaidām meitene mācās tikai piektajā klasē, bet nākotnē būs māksliniece, aktrise vai filozofe.