Drukāt šo lapu
11.05.2015 15:42

Kalnciema kvartālā norisināsies Siguldas dienas pasākumi

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Kalnciema kvartālā norisināsies Siguldas dienas pasākumi Publicitātes

16. maijā no plkst. 10 līdz 16 Rīgā, Kalnciema kvartālā, valdīs Latvijas romantiskākās pilsētas Siguldas aizrautības stāstu atmosfēra – Sigulda ziedēs, Sigulda skanēs, Sigulda radīs un sportos.

Rīta cēlienu siguldieši sveiks ar folkloras kopas "Senleja" rotaļām un Mākslu skolas "Baltais līģelis" vokālās studijas "Siguldiņa" mazajiem dziedātājiem. Siguldas pašvaldībā pavēstīja, ka dienas garumā uz skatuves muzicēs tikai mūziķi siguldieši – Juris Kaukulis, Kaspars Tobis un grupa "Dzelzs Vilks", dziesminieks Kārlis Kazāks, Inese Ērmane un akordeonists Kaspars Gulbis. Dienas izskaņā spožu muzikālo punktu pieliks bigbenda "Sigulda" koncerts.

Sigulda ir Latvijas Mīlestības pilsētas titula ieguvēja, tādēļ tirdziņa apmeklētājiem tiks dota iespēja ar seno tintes pildspalvu uzrakstīt savu mīlestības vēstuli radošajā "Viktora Vēstuļu" darbnīcā uz īpaši izlieta Turaidas Rozes leģendai veltīta vēstuļu papīra.

Kalnciema kvartāla galerijā ikviens būs aicināts piedalīties unikālā piedzīvojumā – Elmāra Gaigalnieka smilšu izrādē. Būs iepēja izmēģināt roku slavenā Siguldas spieķīša gatavošanā, Turaidas kalēja laimes monētas kalšanā, kā arī iegādāties biļetes uz Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem un citiem vasaras muzikālajiem notikumiem.

Sigulda godam nes arī ziemas sportu galvaspilsētas titulu. Tāpēc tirdziņā varēs sastapt brāļus Šicus un Dukurus, uz īpašas medaļas saņemt brāļu autogrāfus un iemēģināt savu varēšanu kamaniņu sporta starta "estakādē".

Vīna veikaliņā būs apskatāma Siguldas novada mākslinieku darbu izstāde un rodama iespēja aizceļot Siguldas videostāstos. Pazīstami dažādu laiku siguldieši dalīsies savos Siguldas "must see" ieteikumos un stāstos, kurus muzikāli papildinās "Baltā flīģeļa" mūziķu priekšnesumi.

Tirdziņa andeles sadaļā varēs iegādāties Siguldas zemnieku, radošo uzņēmēju, amatnieku un mājražotāju piedāvātos labumus.