07.03.2015 15:37

Vijolnieks Raimonds Ozols noslēdz jubilejas tūri

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Vijolnieks Raimonds Ozols noslēdz jubilejas tūri Publicitātes

2014. gads LNSO koncertmeistaram un pirmajai vijolei Raimondam Ozolam bija jubilejas gads, kad izcilais mūzikas meistars svinēja radošās darbības 30. gadskārtu ar vērienīgu atklāšanas koncertu Dzintaru koncertzālē, pēc tam turpināja jubilejas tūri pa visu Latviju, uzstājoties 12 pilsētās.

 

Ņemot vērā skatītāju atsaucību, tiek izsludināts papildu koncerts 7. martā plkst. 19 Rīgā, Lielajā ģildē, kā dāvana visām sievietēm, tuvojoties Sieviešu dienai.

Milzīgu klausītāju atzinību ir guvis arī Raimonda Ozola jaunais mūzikas albums „Vīzijas", kurā apkopotas skaistākās melodijas no pasaules kino un teātra zelta repertuāra, mūzika no franču, amerikāņu, krievu un latviešu kinofilmām latin, jazz un jazz rock ritmos, kā arī populārās klasiskās mūzikas skaņdarbu apdares.

Koncertā dzirdēsit ne tikai mūziku no jaunā albuma "Vīzijas", bet arī populāru klasisko mūziku jaunā apdarē un populāro mūziku klasiskā izpildījumā.

Vijolnieks muzicē kopā ar Latvijā pazīstamiem, profesionāliem mūziķiem – Raimondu Macatu (taustiņi, mutes harmonijas un aranžējumi), Madaru Kalniņu (piano un aranžējumi), Mārci Auziņu (soloģitāra), Aivaru Gudro (ģitāra), Norbertu Skrauci (bass), Aini Zavacki (sitamie
instrumenti) un LNSO stīgu grupu, kas īpaši paspilgtinās vijoles skanējumu.

Raimonds Ozols ir solists ar visaugstākajiem profesionālās vijoļspēles standartiem, kurš atskaņo gan klasisko, gan populāro mūziku, spēlējot akustisko un elektrisko vijoli. Mūzikas kritiķi un profesionāļi šo izpildījumu ir atzinuši par lielisku, jo tas sniedz iespēju klausīties klasisko mūziku rokmūzikas jeb 21. gadsimta interpretācijā.

Līdzās darbam LNSO Raimonds kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī M. Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. R. Ozola solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs.