Drukāt šo lapu
13.01.2014 16:50

Siguldā notiks vērienīgs vides mākslas festivāls "Nature. Urban. Future"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Siguldā notiks vērienīgs vides mākslas festivāls "Nature. Urban. Future" publicitātes

Sigulda ir Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 – Rīgas – oficiālā sadarbības partnere un apmeklētājiem piedāvās gaismas festivālu "Nature. Urban. Future", vairākas unikālas mākslinieku performances, koncertus, projekcijas un izstādes.

No 17. līdz 19. janvārim Siguldā norisināsies vides mākslas festivāls "Daba. Pilsēta. Nākotne"("Nature. Urban. Future"). Siguldas novada pašvaldība un māksliniece Agnese Melbārde kopā ar radošo komandu iedzīvotājiem un viesiem ar prieku piedāvā doties ziemas pastaigā un apskatīt astoņus īpaši veidotus vides gaismas objektus – "Ieziemots!*". Tās ir astoņas ar krāsām, gaismām, trokšņiem un skaņām piepildītas sajūtu siltumnīcas – platformas, kurās sintezēti un elektronizēti vairāki dabas motīvi, kā arī atsevišķas vielas un procesi. Tās ir kā nelielas, sintētiskas gaismas skulptūras. Iedomu un asociāciju spēles. Objekti apskatei izvietoti pastaigas maršrutā no Siguldas dzelzceļa stacijas pa Pils ielu un Raiņa ielu.

Festivālā Livonijas ordeņa Siguldas pilī sadarbībā ar Francijas institūtu būs skatāmas Francijas radošās kompānijas "Picto Facto" lielformāta instalācijas "Billevesees". Lielformāta gaismas un krāsu pilsētvides instalācijas veido neordināras un fantastiskas formas, kas atdzīvina pilsētvidi un aicina apmeklētājus pulcēties ap tām, dalīties sarunās un smieklos brīvā atmosfērā. "Billevesees" rosina cilvēkus uztvert pasauli vieglāk, būt radošam un saskatīt neparasto ikdienišķajā. Šī ceļojošā izstāde ar lieliskiem panākumiem ir tikusi izrādīta vairāk nekā simt dažādās Eiropas pilsētās un tikai Siguldā to pirmo reizi varēs redzēt arī Latvijā.

19. janvārī ar īpašo svētku vilcienu plkst. 15.04 no Rīgas būs iespēja doties uz Siguldu, piedalīties atklāšanas pasākumos un dienas izskaņā plkst. 19.08 doties mājup. Visas dienas garumā Siguldas publiskajās telpās – kafejnīcās un viesnīcās, mākslas un kultūras telpās būs mākslas izstādes, radošas laboratorijas un performances.