11.06.2018 17:25

"Orkla" investēs jaunas cepumu ražotnes izveidē Ādažos

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Orkla" investēs jaunas cepumu ražotnes izveidē Ādažos publicitātes

"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" ir pieņēmusi lēmumu grupas ietvaros nostiprināt cepumu ražošanu un būvēt jaunu ražotni Ādažos, blakus jaunajai "Laimas" ražotnei. Šīs būs pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs 200 jaunas darbavietas.

Jaunā, modernā ražotne specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā, pavēstīja uzņēmuma pārstāve Lineta Mikša. Plānots, ka tā sāks darbu 2022. gada nogalē. Tuvākajā laikā uzņēmums sāks ražotnes būvniecības plānošanas darbus un šī investīciju lēmuma īstenošanu, kā arī informēs par projekta attīstības galvenajiem posmiem.

"Šis ir nozīmīgs lēmums Latvijas pārtikas nozares vēsturē, nodrošinot vēl nebijušas investīcijas un jaunus ražošanas apjomus. Balstoties uz mūsu profesionālajām zināšanām, kā arī cepumu un saldumu ražošanas tradīcijām mūsu valstī, ir pieņemts lēmums būvēt cepumu un vafeļu ražošanas kompetences centru Latvijā," uzņēmuma paziņojumā citēts "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Investējot jaunā, modernā ražotnē, "Orkla" turpina specializēšanos, attīstot un koncentrējot ražošanu vienuviet. Tas nozīmē, ka uz jauno ražotni Ādažos tiks pārcelta ne tikai iemīļoto "Selga" cepumu, vafeļu un piparkūku ražošana, bet arī cepumu ražošana, kas šobrīd tiek īstenota Kungelvas pilsētas ražotnē Zviedrijā. Tādējādi Latvijā tiks ražoti cepumi un vafeles Skandināvijas un Baltijas valstīm, kā arī nākotnē citiem tirgiem, veidojot vafeļu un cepumu ražošanas kompetenču centru šajā reģionā.

Jaunā ražotne nodrošinās "Orkla" grupas konkurētspēju nākotnē, sniedzot iespēju mērķtiecīgi investēt jaunās tehnoloģijās, tādējādi paaugstinot ražošanas efektivitāti un radot spēcīgāku ražošanas platformu, kas dos iespēju izgatavot jaunus produktus, ieviest inovācijas, kā arī palielināt eksportu.

Esošā "Staburadzes" ražotne Artilērijas ielā turpinās ražot slavenās "Staburadzes" kūkas, "Laimas" zefīrus un "Pedro" uzkodas un ēdienus.