Tuvojas Latvijas Jauniešu ziemas olimpiāde

Siguldu kā kamaniņu sporta centru pasaulē nule apliecināja Riks Kristens Rozītis, Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Insbrukā izcīnot otro vietu. Panākumus siguldiešiem prognozē arī Latvijas jaunatnes olimpiādē. Siguldu kā kamaniņu sporta centru pasaulē nule apliecināja Riks Kristens Rozītis, Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Insbrukā izcīnot otro vietu. Panākumus siguldiešiem prognozē arī Latvijas jaunatnes olimpiādē. Foto: Dainis Caune

Slēpotāji, biatlonisti, hokejisti, snovbordisti un slidotāji nākammēnes sacentīsies Ērgļos, bet jaunie kamaniņu braucēji Siguldā spēkiem mērosies martā.

Janvārī sporta skolotāji piesaka izglītības iestāžu audzēkņus līdzdalībai Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē, kas Ērgļos risināsies no 10. līdz 11. februārim. 76 medaļu komplektus sadalīs septiņos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā, slidošanā un kamaniņu sportā. Sacensības visos sporta veidos, izņemot pēdējo minēto, notiks nākammēnes Ērgļos, bet martā jaunie kamaniņu braucēji spēkiem mērosies Siguldā.

Līdz 6. februārim komandas sacensībām Ērgļos var reģistrēt interneta vietnē http://latvijasolimpiade.lv/. Pašlaik tā vēsta, ka startiem Jaunatnes olimpiādē reģistrēti 144 dalībnieki 39 skolu komandās no 14 pašvaldībām.

Kamaniņu braucēju sacensības Siguldā notiks no 8. līdz 10. martam. Trijās vecuma grupās puiši un meitenes cīnīsies par sešiem medaļu komplektiem. Latvijas Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretāre Dace Gods – Romanovska teic, ka dalībnieku apzināšana varētu sākties februārī un, visticamāk, startēs nepilns pussimts jauno kamaniņbraucēju.

Olimpiādes sacensībās piedalās gan Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņi, gan jaunieši kas darbojas federācijas izveidotajos pulciņos citur Latvijā, tai skaitā, Saulkrastos, Inčukalnā un, protams, Latvijas kamaniņbraukšanas centrā Siguldā. Pēc ģenerālsekretāres atzinuma, Pierīga izceļas ne vien ar interesi par šo sporta veidu, bet  arī ar labiem rezultātiem – pat ja siguldieši un saulkrastieši startē vienās sacensībās ar murjāniešiem. To apliecinājusi arī pērnā olimpiāde.

Papildus Info