26. augustā Ikšķiles brīvdabas estrādē notika Latvijas politiski represēto personu ikgadējais salidojums, kurā jau deviņpadsmito reizi pulcējās politiski represētie no visas Latvijas.

Aizvadītās sestdienas vakarā Ikšķiles estrādē un Ozoliņa parkā nosvinēti Daugavas svētki "Vārdi Daugavai un manam laikam". Koncertu organizēja Ikšķiles Kultūras biedrība, turpinot profesora, izcilā latviešu skatuves glezniecības meistara Jāņa Kugas aizsākto tradīciju jūlija mēnesī svinēt Daugavas svētkus.

Šonedēļ Ikšķiles vidusskolas piebūvei svinēja spāru svētkus, kuros piedalījās SIA "Latvijas Energoceltnieks" un novada pašvaldības pārstāvji.

Jau piekto reizi Ikšķiles novada pašvaldība pasniedza Dzintara Soduma balvu par novatorismu literatūrā. Šogad, žūrijai lemjot vienbalsīgi, laureāti ir dzejnieks Jānis Tomašs ar debijas krājumu "Melnie darba cimdi" un dzejnieks un tulkotājs Knuts Skujenieks ar Genādija Aihī grāmatas "Paklanīšanās dziesmai" atdzejojumu.

1. martā atklāts Ikšķiles novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC), kas atrodas Veselības un sociālo lietu pārvaldes telpās Daugavas prospektā 34. Turpmāk arī Ikšķiles iedzīvotāji un uzņēmēji varēs saņemt publiskos pakalpojumus vienuviet, ātrāk, ērtāk un izdevīgāk.

12. oktobrī notika Ikšķiles estrādes skatītāju daļas pārbūves atvēršanas pasākums, kuru ieskandināja Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris. Projekta "Brīvdabas estrādes skatītāju daļas pārbūve Ikšķilē" būvniecības izmaksas sastādīja 207 470,17 eiro (bez PVN).

Piektdien Ikšķiles tautas namā aizvadīts literārs vakars kopā ar rakstnieku Roaldu Dobrovenski un dzejnieci Veltu Kaltiņu, kuri jau sešus gadus ir ikšķilieši.

29. martā Ikšķiles vidusskolas sporta zālē norisinājās starpnovadu skolēnu sporta sacensības florbolā 2004./2005. g. dzimušajiem skolēniem. Sacensībās tika pārstāvētas piecas skolas: Ikšķiles vidusskola, Baložu vidusskola, Ķekavas vidusskola, Daugmales pamatskola un Olaines 1. vidusskola.

Tautas tērps ir plašs informācijas nesējs, ne tikai par kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām, tas ataino arī valkātāja sociālās, ģimenes, vecuma, turīguma īpatnības. Ar tērpu, kuru valkāja svētkos, tā nēsātājas dižojās un uzsvēra piederību kādai konkrētai vietai vai apgabalam.

8. jūnijā Ikšķiles estrādē notika koncerts "Ikšķiles Sadancis Vasarassvētkos", kurā piedalījās dažāda vecuma deju kolektīvi no Ikšķiles, Lielvārdes, Ķeguma un Ogres novadiem.

ES Kohēzijas fonda projektā Ikšķilē ir izbūvēti jauni centralizētie ūdensvada un kanalizācijas tīkli.

4. martā Ogres un Ikšķiles novada pašvaldību aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" uzraudzības padome aģentūras direktores amatā apstiprinājusi Ievu Kraukli.

Ikšķiles novada pašvaldība aicina pieteikties kandidātus Ikšķiles vidusskolas direktora amata vakancei.

Septembra beigās, pēc uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas vadītāja Linarda Liberta ieteikuma, Ikšķiles novada pašvaldība kļuva par vienu no programmas "Go Beyond" atbalstītājiem. Tas deva iespēju Ikšķiles novada jaunietim Reinim Krilovskim kļūt par attīstības programmas stipendiātu.

Arī šogad Ikšķiles vidusskolas 10. klasē skolēnu apmaiņas programmā mācās divas meitenes no tālās Taizemes.

Latvijas vēstniecība Gruzijā 10. un 12. septembrī rīkoja divas latviešu rakstnieces Noras Ikstenas jaunākās prozas grāmatas "Dievmātes draudzene" prezentācijas Tbilisi un Signagi pilsētās. 

Vēsturiskā Elkšņu skolas ēka 1. septembrī savus skolēnus sagaidīja daudz košāka un skaistāka – ar uzklātu jaunu jumta segumu.

Ikšķiles novada pašvaldība pa saviem līdzekļiem izremontējusi un savedusi kārtībā sabiedrisko tualeti pie dzelzceļa stacijas.

Ikšķiles novada pašvaldība līdz 12. septembrim izsludina kandidātu pieteikšanu apbalvojumiem "Goda novadnieks" un "Ikšķiles novada Gada cilvēks 2013".

Ikšķiles novada svētku ietvaros pašvaldībā viesojās Baltkrievijas pilsētas Stoļinas delegācija.

Nesen tapusi Ikšķiles novada 360° virtuālā tūre jeb panorāma.

No 10. līdz 30. augustam hidrotehnisko būvju remontdarbu dēļ Daugavā tiks pazemināts ūdens līmenis.

Pagājušās nedēļas beigās Ikšķiles estrādē, gaidot filmas "Džimlai Rūdi Rallallā" pirmizrādi, Latvijas teātra vecmeistari atklāja filmas tapšanas interesantākos stāstus, dziedāja tautu vienojošas dziesmas un aicināja saglabāt možu garu jautrā un īpaši izsmalcināta humora pilnā koncertuzvedumā.

Ikšķiles novada svētki šogad norisināsies 10. augustā.

12. jūlijā Ikšķiles novada pašvaldībā notika oficiāla pieņemšana par godu Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles novada nodaļas gada jubilejai.

Jūnija pēdējā dienā Lupīnu ielas stadionā tika atklāts un pirmo reizi izmēģināts jaunais Ikšķiles skeitparks.

Ne gluži raķešu zinātne, bet tomēr skeitparku būve esot tehniski sarežģīta un prasot labas ģeometrijas zināšanas - balanss starp lēciena augstumu un tālumu.

Ikšķiles novada pašvaldības administrācija turpmāk atradīsies Peldu ielā 2.

Pagaidām aptuveni divi tūkstoši Ikšķiles katoļu draudzes locekļu dievkalpojumus apmeklē gan Karmelītu klosterī, gan mērojot ceļu uz Ogri vai kādu Rīgas baznīcu.

No 18. februāra līdz 16. martam Ikšķiles novada pašvaldības zālē apskatāmi būvniecības ieceres prezentācijas materiāli par pilsētas centrālā laukuma vīziju un satiksmes organizāciju centrālajā daļā - Skolas, Stacijas, Birzes, Peldu, Strēlnieku un Lībiešu ielās.

Vien četru darbības gadu laikā realizēti četri vērienīgi projekti. Tā par paveikto stāsta pilsētas apsaimniekotāja SIA "Ikšķiles māja" vadītājs Jānis Gunārs Rubenis.

Decembra izskaņā Ikšķiles novada domes deputāti ar savu lēmumu iepriecināja vietējo sākumskolēnu vecākus. No šī semestra visiem pirmās līdz ceturtās klases skolēniem pienāksies brīvpusdienas.

Ikšķiles novadā Ogres Zilajos kalnos, netālu no Dubkalnu karjera, atklāts tūrisma informācijas stends, kas tapis, Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūrai sadarbojoties ar Ogres Valsts tehnikumu.