Krastiņu ģimene gatavojas šodien pirmo reizi svin Tēva dienu, kas svinamo dienu sarakstā iekļauta pirms trim gadiem.

Krimuldas luterāņu draudzes gans Austris Juris Rāviņš augustā un septembrī, tradicionālajos latviešu kāzu mēnešos, atvēris baznīcas durvis plaši jo plaši.

Ādažu novada domes jaunais priekšsēdētājs Māris Sprindžuks ("Zaļo un zemnieku savienība") ir spējīgs runasvīrs. Intervijā viņš apgalvo, ka Ādaži izcirtīs logu uz jūru.

Pirmajā Daugmales Jāņa bišu medus ēdienu saietā 20. augustā folkkluba "Ala Pagrabs" izcilāko Latvijas šefpavāru vidū noskaidroti tie, kuri savās virtuvēs prot vislabāk apieties ar medu.

"Neesam pret ekonomisko attīstību novadā, bet iebilstam pret to, ka cilvēkiem tiks sabojāta dzīve," teic lauksaimnieks Dzintars Šķiliņš par iecerēto cūku fermas būvniecību Mālpils novadā.

Vācu investori gatavi ieguldīt trīs miljonus latu, lai īpašumā "Klūgas-Grūbas" uzņēmums "Mālpils agro" veidotu vērienīgu cūku audzēšanas kompleksu.

Bijušais Vangažu pilsētas pārvaldes vadītājs Aivars Nalivaiko (Centriskā partija "Latvijas zemnieku savienība") pēc pašvaldību vēlēšanām kļuvis par Inčukalna novada domes priekšsēdētāju.

SIA "Vincents Polyline" Cīruļu ielā Carnikavas novada Kalngalē no panīkuša britu-latviešu kopprojekta attīstījies par vienu no atzītākajiem celtniecības materiālu un būvķīmijas ražošanas uzņēmumiem.

Zentas Bites ātrā Jāņu siera garša spējusi tā iekārdināt cilvēkus, ka pa ķimeņu ritulim tiek pieprasīts arī Ziemassvētkos. Par ātro sieru sauc tādēļ, ka, apejot tradīcijas, siera recēšanu panāk ar citronskābi, nevis biezpienu.

Salaspils novada domes vadībā jauna seja – pirmais priekšsēdētāja vietnieks Zigmārs Zeimulis ("Zaļo un zemnieku savienība").

Laimonis Kesners ir viens no nedaudzajiem. No tiem, kas piedzīvojuši 1941. gada 14. jūnija deportācijas un 2013. gadā ir spējīgi stāstīt.

Administratīvā apgabaltiesa piektdien lems, vai partijas "Reģionu alianse" Salaspils nodaļas vadītāja Dmitrija Vitjazeva prasība ir pamatota.

Cik labi būtu varējuši aprakstīt Imantu Ziedoni, ja vien būtu iedomājušies, ka mums kādreiz par viņu būs jāraksta! Tā nule klajā laistajā grāmatā "No Jāņiem līdz Murjāņiem" iesaucas tās autors rakstnieks Aivars Berķis un I. Ziedoņa laikabiedrs Ēriks Hānbergs.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien pulksten 12 skatīs sūdzības par pašvaldību vēlēšanu rezultātiem un to norisi.

Lai gan 50 neapzīmogotas aploksnes balsošanas kastē likušas apšaubīt vēlēšanu rezultātus, vietējā vēlēšanas komisija nolēmusi apstiprināt vēlēšanu rezultātus.

Lai gan iekļauta oficiālo atzīmējamo dienu sarakstā, Tēva diena nebūt nav iejutusies ne tikai bērnudārzu, skolu un novadu rīkoto pasākumu vidū, bet arī daudzās ģimenēs.

Saldais, stiprais no ķimenēm gatavotais liķieris "Allažu ķimelis" 19. gadsimtā no cariskās Krievijas sastāvā esošās Allažu muižas brūža kā vērtīga eksportprece nonāca uz smalkākajiem galdiem visā Eiropā un pat aiz tās robežām.

Sapņi nevar būt pārlielu. Dārzkopības entuziastu kluba "Tomāts" vadītājai Sarmai Žarčinskai nav laika sūroties par dzīvi. Viņai savā dārzā Stopiņu novada Ulbrokā jāstāda pussimt šķirņu ķirbji un jābūvē varžu muzejs.

Latvijas pensionāri pieprasa pensiju salāgošanu ar aizvadītajos gados kāpušajām patēriņa cenām jau šoruden.

Neticami, ka sievieti, kas sēd uz gultas malas un smaida fotoobjektīvam, ārsti pirms dažiem gadiem pasludināja par neārstējamu un slimnīcā viņai tika izsniegta nevērīga līmlapiņa ar Rīgas apkārtnes aprūpes iestāžu adresēm, kur tuviniekiem paralizēto Ritu Kapcionoku nogādāt.

Aivars Borovkovs, politisko notikumu vērotājs, Latvijas Juristu biedrības prezidents, uzskata, ka Latvijā daudzas sfēras ir slimas un tās mēģina ārstēt plašsaziņas līdzekļi, taču pagaidām neviens nerunā par pašas masu saziņas līdzekļu vides smagajām kaitēm.

Marta nogalē ievēlētā Ādažu pašvaldības vadītāja kabineta durvis jauna plāksnīte ar Pētera Balzāna ("Reģionu alianse") vārdu nerotās. Viņš negrib tērēties, jo līdz pašvaldību vēlēšanām atlikuši vien divi mēneši.

Ar šādu tekstu satraukuma pilnu vēstuli sāk pensionēta skolotāja siguldiete Biruta Liepiņa.

Skolotāji Edgars Bajaruns (25), Ilze Avotniece (25) un Mārtiņš Drusts (34) ir programmas "Iespējamā misija" skolotāji Pierīgā.

Dizaina ragaviņu "Žube" radītājas ir mārupietes Laura Baumane un Ieva Sala. "Īss, konkrēts un citās valodās neko rupju nenozīmē," ragavām doto vārdu ar humoru pamato jaunās uzņēmējas.

26.02.2013 07:14

Dadži Pierīgai acīs

Kādēļ ir svarīgi narkomāniem dalīt šļirces, prostitūtām – prezervatīvus, un kādēļ dienas vidū Pierīgas novadi ir tukši no narkotiku varā nonākušajiem, stāsta HIV/AIDS atbalsta centra "DIA+LOGS" vadītāja Ruta Kaupe un Agita Sēja, HIV profilakses un sociālo pro­grammu vadītāja.

345 ģimenēs Mārupes novadā aug trīs vai vairāk bērnu. Dažus gadus pēc nekustamo īpašumu burbuļa plīšanas sausais atlikums Mārupē ir superpozitīvi demogrāfijas rādītāji, kas pašvaldību piespieduši tērēt ne vienu miljonu vien.

Saeimas deputāti 14. februārī otrajā un galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kas paredz no 13 uz deviņiem samazināt novada domē ievēlējamo deputātu skaitu pašvaldībās ar iedzīvotāju skaitu līdz 5000.

Aija Kušķe, bijusī Salaspils pašvaldības vadītāja, pensijas gadus atvēlējusi, lai gādātu par Pierīgas senioriem. Viņas izlolotā Rīgas apriņķa pensionāru apvienība (RAPA) 20. gadadienā ir spēcīgs Rīgas apkaimes novadu senioru rupors varas gaiteņos.

Februāra pirmajās dienās pirms pieciem gadiem Carnikavā sāka strādāt teātra režisors Jānis Ozoliņš. Gada sākuma viņš režisora amatu, ko sauca par savu sirdsdarbu, zaudējis, jo viņu aizstājis Carnikavas novadā dzīvojošais ilggadējais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Zigurds Neimanis.

"Kamēr gatavoju grāmatu, rajoni tika likvidēti," smej vēsturnieks Ainārs Radovics. Nule apgādā "Stāsti un romāni" klajā nācis tūrisma ceļvedis vēsturē "Zviedru laiki Vidzemē", kuru vēsturnieks veidojis vairāk nekā četrus gadus.

Divarpus gadu laikā ārzemnieki Latvijā ieguldījuši 253 miljonus latu, iegādājoties īpašumus Rīgā un Jūrmalā, trešajā vietā atstājot teritoriju starp abām pilsētām – Babītes novadu, kam seko Mārupes novads un Saulkrasti.

Salaspilī apsaimniekotāji izgaismojuši tiem sāpīgu problēmu – vietējais siltumapgādes uzņēmums viņus padara par grēkāžiem, kam piespiedu kārtā nemaksātāju parādi jāuzveļ uz apzinīgo iedzīvotāju pleciem.

Pirmdien, 21. janvārī, pēdējā darbadiena bija Salaspils novada domes Attīstības daļas vadītājam un tuvam mēra līdzgaitniekam Ansim Grantiņam ("Vienotība").

Doles salā uz senlatviešu kauliem tagad "Jaunajam vilnim" rīko afterpārtiju. Agrākajā liellaivu piestātnē nu var nolaisties privātie helikopteri. No sendienas piedzīvojušā kaļķu cepļa tapis villu kompleksa žogs. "Laikmets prasa upurus," ar sev raksturīgo mierpilno izteiksmi saka Daugavas muzeja vadītāja Daina Lasmane.

Piņķu Jāņa evaņģēliski luteriskās draudzes rīcībā ir nenovērtējama relikvija – senākais saglabājies biķeris Latvijā, kurš trīsarpus gadsimtus ticis rūpīgi sargāts, lai nenonāktu nepareizās rokās.

Eiropas gaiteņos atzinību meklē kurzemnieku tradicionālais sklandrausis un salinātā jeb plaucētā rupjmaize. Kaimiņi lietuvieši apstiprinājumu gaida četriem produktiem, bet divi jau reģistrēti, tostarp skilandis – cūkas kuņģī pildīta gaļa. Pie izcilāko Eiropas produktu goda pjedestāla cer piesūkties arī cepti Carnikavas nēģi.

Stopiņu novada mērs Jānis Pumpurs, kad vaicājam par interesantiem un aprakstīšanas vērtiem uzņēmumiem, nekavējas domās – pirmo nosauc "Lielozolu" maizi.

"Man ir gaidāms koncerts Ādažos?" telefonsarunu Niks Matvejevs sāk, pauzdams izbrīnu. "Ak, ar "Sīpoliem", tad viss skaidrs!" viņš dimdina savus smieklus.

"Ir tur tāds neliels bardaciņš, to nevaru noliegt. Tā kā laukums izveidots rūpnieciskajā zonā, darboties viņi var," situāciju par iespējamām SIA "Vidzemes serviss" nelikumīgajām darbībām īsi komentē Inčukalna mērs Arvīds Blaus ("Vienotība").