"Vecāki nāk uz skolu arvien jaunāki un jaunāki, bet skolotāji kļūst vecāki un vecāki. Kas tagad ir lauku skola? Māmiņu un vecmāmiņu iestāde," teic bijusī Krimuldas vidusskolas direktore un skolotāja Vija Biseniece.

Apveltīts ar labu atmiņu un humora izjūtu, brīvs no slavas kāres un lētas popularitātes, skolotājs, televīzijas diktors, šaha komentētājs un vienkārši siguldietis Uldis Deisons sagaida savu 80. dzimšanas dienu.

Dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups aptuveni līdz Kristus vecumam par savām mājām sauca Siguldu, kur dzimis un audzis, absolvējis Siguldas 1. vidusskolu.

Presē viņu joprojām sauc par Zagorski, kaut pasē tam ir cits uzvārds – gluži kā viņa savulaik spēlētajam un iemīļotajam varonim literatūras profesoram Humbertam Humbertam V. Nabokova "Lolitā".

"Dzīvē jābūt cīnītājam. Vajag dūšu, apņēmību, uzdrošināšanos," par savu vaļasprieku teic Dainis Kalns – Siguldas Opermūzikas svētku radošais direktors un pasākuma producents.

Gleznainā vietā starp divām upēm toreizējā Mālpils pagasta rakstveža ģimenē piedzima meita Marta, kura kļuva par pirmo profesionālo sievieti tēlnieci latviešu mākslā.

Šogad aprit 50 gadu, kopš Baltezerā dzīvojošā Ilze Vazdika ir Latvijas Dailes teātra aktrise.

Rīgas pievārtē gleznainā Baltezera krastā savas mājas rūpīgi kopj izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Maestro Raimonds Pauls.