Drūma un pamesta Salaspils centrā jau vairāk nekā gadu stāv sarkanu ķieģeļu ēka, kas pazīstama kā kultūras nams "Enerģētiķis". Celtnieki būvi Skolas ielā 2 pameta pagājušā gada pavasarī, kad, demontējot ēkas dienvidu puses būvkonstrukcijas, nopietni ieplaisāja nesošā fasādes siena.

Pēc ilgas vilcināšanās un visiem zināmām nepatīkamām sekām banku sektorā arī Latvijas finanšu tirgus pārraugi saņēmušies aktīvai rīcībai nozīmīgi ierobežot tā saukto ārzonu un "čaulas" kompāniju darbību Latvijā.

Vieglais automobilis ir kļuvis par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu, bet problēmas sākas, kad mašīnas haotiski un blīvi aizpilda dzīvojamo namu pagalmus un piebraucamās ielas.

Eiropas Parlamenta deputāts, Eiropas Konservatīvo un reformistu frakcijas viceprezidents Roberts Zīle (Nacionālā apvienība) informē par Latvijai nozīmīgām aktualitātēm Eiropas Parlamenta dienaskārtībā, kā arī izsaka viedokli par zemo nodokļu (ofšoru) kompāniju ierobežojošā likuma gauso virzību Latvijā.

Aktīvākais Latvijas deputāts Eiropas Parlamentā ir Roberts Zīle (Nacionālā apvienība), bet visnepamanāmākā – Iveta Grigule, liecina Eiropas Parlamenta darbības kvantitatīvās analīzes vietnes "MEPRanking" dati. Reitinga veidotāji salīdzinājuši datus par parlamentāriešu aktivitāti: cik bieži viņi uzdod jautājumus, iesaistās debatēs, atbalsta kādas iniciatīvas, pildot savus ievēlēto pārstāvju pienākumus.

Jau iepriekšējos gados starptautiskās publikācijās Gaujas senieleja Siguldā atzīta par vienu no skaistākajām vietām pasaulē, kur baudīt rudens atnākšanu. Šogad par to vēsta britu laikraksts "The Telegraph", iekļaujot Siguldu kā vienu no 13 vietām pasaulē, kas noteikti jāapmeklē rudenī.

Svētdien Latvijā svinēsim Tēva dienu, kas pēdējo gadu laikā iegūst arvien lielāku popularitāti – tieši tāpat kā tēma par tēva un bērnu attiecībām un tēva lomu ģimenē. Arvien biežāk varam lasīt un dzirdēt tēvu atzīšanos, ka pietrūkst laika ģimenei un uzmanības saviem bērniem.

Kopš 24. jūlija Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pakalpojumus Siguldā nodrošinās jaunā un modernā Siguldas tehniskās apskates stacija, kas atradīsies Vidzemes šosejas 46. kilometrā, kaimiņos Siguldas vēja tunelim "Aerodium" un ražotnei "Siguldas Bloks". "Ātri un ērti," teic autovadītāji, kuri ar saviem auto šeit izgājuši tehnisko apskati.

Aprīļa vidū durvis apmeklētājiem vēra ievērojamākā pēdējo 30 gadu laikā Siguldā uzbūvētā celtne – Siguldas Sporta centrs. Tas ir bijis siguldiešu sapnis vairāku gadu garumā un jau paspējis uzņemt vairākus tūkstošus novadnieku un viesu un ir gatavs uzņemt arvien vairāk – gan aktīvās atpūtas cienītājus, gan vietējos un profesionālos sportistus, gan bērnus un ģimenes, gan seniorus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda pārzināto tēmu loks ir ļoti plašs – sākot no tā, cik zaļa ir Latvija uz pasaules attīstītāko valstu fona, līdz pat klimata pārmaiņām, kuras, ja neizdosies ierobežot, var draudēt ar Latvijas teritorijas samazināšanos burtiskā ziņā.

Daudzās Latvijas, tostarp Pierīgas, pašvaldībās par tradīciju ir kļuvusi iespēja bērniem vasaras brīvlaikā nopelnīt pašiem savu naudu, un gribētāju atrast sev piemērotāko darba vietu parasti ir vairāk, nekā vietējie uzņēmēji spēj piedāvāt.

Svētdien Siguldā notika Māmiņdienas gājiens. Ģimenes tika aicinātas būt radošas un piešķirt jaunu izskatu bērnu ratiņiem vai jebkuram citam bērnu braucamrīkam.

Ministru prezidents Māris Kučinskis paziņojis, ka plānotā nodokļu reforma būšot vērienīgākais nodokļu izmaiņu projekts, kāds jebkad atjaunotās Latvijas vēsturē bijis. Reforma nenozīmē vienu vai divu nodokļu nebūtiskas izmaiņas, tā skar ļoti daudzus jautājumus, kur katrs no tiem būtu atsevišķas diskusijas vērts.

Martā un aprīlī Siguldas ielās bija manāmi vīri ar zāģiem rokās. Aiz viņiem palika celmi – pārsvarā ošu, bet bija arī pa kādam bērzam un citam kokam. Kopumā tika nozāģēti 213 koki.

Satversmē teikts, ka augstākā vara valstī pieder man un jums – mums visiem, Latvijas tautai. Un tā ir taisnība. Tā mums pieder, vismaz tādā izpratnē, ka pienākas. Cits jautājums, vai to vēlamies izmantot.

Latvieši ir viena no retajām tautām, kas cep un ēd spēka maizi jeb rupjmaizi, tādēļ nebūs pārspīlēti teikts, ka maizes un pīrāgu cepšanas prieks īstā lauku sētā ir jāizbauda katram. 

Internets mūsu dzīvē pavēris jaunus apvāršņus un iespēju visu interesējošo noskaidrot tikai ar pāris peles klikšķiem, tāpat to, ka darbu var paveikt attālināti, atrodoties gan atvaļinājumā, gan slimības gultā.

Pirms nedēļas portālā "ManaBalss.lv" izsludinātā iniciatīva par obligātā militārā dienesta (OMD) atjaunošanu raisījusi diskusijas sociālajos medijos un aktualizējusi sabiedrības viedokļu apmaiņu par valsts aizsardzības spēju stiprināšanu. Nedēļas laikā par iniciatīvu, kuru iesniedzis Raimonds Lejnieks-Puķe, bija parakstījušies 116 iedzīvotāji.

Saulkrastos, pie VIA "Baltica", atsākusi darboties degvielas uzpildes stacija "Saulkrasti 2", kas pēc renovācijas ieguvusi plašākas telpas, kurās pieejams lielāks pakalpojumu klāsts, un ērtas atpūtas vietas tālbraucējiem, savukārt Saulkrastu iedzīvotājiem radītas jaunas darbavietas.

Līdz pašvaldību vēlēšanām atlicis mazāk nekā pusgads. Lai gan par Siguldas novada attīstību esam rakstījuši visai bieži, šoreiz Siguldas novada domes priekšsēdētājam Uģim Mitrevicam jautājām, kā veicies ar iepriekšējo vēlēšanu solījumu izpildi un vai viņš ir gatavs startēt nākamajās vēlēšanās.

Siguldieši Sabīne Stāle un Andris Meļķis zināšanas par Latvijas augu valsts garšas un enerģētiskajām īpašībām jau labu laiku pārvērš brīnišķīgos izstrādājumos, ko pircēji pazīst kā "Dzērveņu konfekšu asorti". Tagad, kad sešus gadus iets šajā virzienā, SIA "Sortus" nācis klajā ar kaut ko pavisam jaunu – šokolādes konfektēm ar pildījumu "Izvēlīgajiem".

Vēl tikai vakar lielākie laikraksti, cienījamākie prognozētāji un respektablākie aptauju veicēji, pārkāpjot iepriekš sevis pašu sludinātos objektivitātes principus, ziņoja un mēģināja pārliecināt par Hilarijas Klintones pārākumu – gan kvalitatīvo, gan kvantitatīvo. Taču lielākais vairums cilvēku nenoticēja, neuzticējās un balsoja citādi. Kāpēc?

Ministru kabinetā un partiju darba grupās izlolotais 2017. gada valsts budžets nonācis Saeimā. Budžeta kopējie ieņēmumi plānoti apmēram 8,1 miljarda, izdevumi – 8,4 miljardu eiro apmērā. Budžeta izdevumus nākamgad plānots palielināt par vairāk nekā 680 miljoniem eiro.

Andrejs Ēķis ir topošās latviešu filmas "Nameja gredzens" producents. Aicinājām viņu uz sarunu, lai runātu par filmu un ne tikai.

Kopš šā gada marta uz Ukrainu regulāri brauc Latvijas karavīri, kuri, pievienojoties sabiedrotajiem no NATO valstīm, veic Ukrainas karavīru apmācību. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) instruktoru atbildībā ir militāro nodarbību sagatavošanas un vadīšanas kurss, un to šogad jau apguvuši 96 Ukrainas karavīri.

Jūlija sākumā valdība apstiprināja jauno pedagogu atalgojuma modeli. Ministru kabineta sēdē tika lemts, ka pašvaldības, kuras nevar pirmsskolas pedagogiem maksāt algu 620 eiro apmērā, pārejas periodā bērnudārza audzinātājām varēs maksāt 560 eiro lielu atalgojumu par slodzi.

NATO pieņēmusi vēsturisku un arī Latvijai ļoti svarīgu lēmumu - četru starptautisku bataljonu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā.

Šķiet, siguldiešus vairs nepārsteidz jauni dzimstības rekordi pilsētā. Viena no vislatviskākajām un ainaviskākajām Latvijas vietām kļūst par mājvietu arvien vairāk jauno ģimeņu.

Izbraucot no autosalona ar pilnīgi jaunu spēkratu, tā vērtība dažu sekunžu laikā krīt vismaz par 10 procentiem. Ir parādības un lietas, uz kurām attiecinājums "jauns" ir kā sinonīms augstākai kvalitātei. Taču reizēm ir pavisam pretēji.

Maija beigās Siguldas novads un tā iedzīvotāji tiekas novada svētkos, kad siguldieši apkopo paveikto un dēsta jaunus sapņus, ieceres un nodomus. Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics ar savu komandu ir atbildīgs par novadā paveikto un to, kas vēl tikai top.

Pagājušajā nedēļā valdība nolēma atbalstīt sabiedrībā daudz apspriesto un par netikumīgu dēvēto Stambulas konvenciju, taču ar piebildi, ka tajā paustais nav pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmi.

Ne viena vien politiskā partija, kas vēlējusies iekļūt Saeimā, pirms katrā vēlēšanām aicina: "Būsim saimnieki savā zemē!" Kopš neatkarības atgūšanas jau pagājis gadsimta ceturksnis un apmēram tikpat kopš privatizācijas laikiem.

Deputātu vēlme būt populāriem reizēm nomāc saprātīgu attieksmi pret konkrētu jautājumu un iedziļināšanos lietas būtībā. Tieši tā notika ar portālā "ManaBalss.lv" vairāk nekā 10 721 pilsoņa rosināto iniciatīvu piemērot samazināto PVN likmi dabasgāzei un elektrībai.

Kopš 2015. gada maija Cēsīs darbojas Mazās Brīnumzemes centrs – pirmā vieta Baltijas valstīs, kur iespējams apskatīt mazu daļiņu pasaules mērogā 1:87. Tā ir neparasta, aizraujoša un izglītojoša mini pasaule, kur mašīnas ir bērna plaukstas lielumā, cilvēki ir nepilnus 2 cm gari, un visu darbina augstākā līmeņa tehnoloģijas.

"Mēs, vecāki, vēlamies redzēt, kā bērni dzīves laikā īsteno savu aicinājumu un sasniedz savus mērķus – iegūst labu izglītību un lielisku darbu vai izveido personīgo biznesu, rada ģimeni, dzīvo interesantu un aizraujošu dzīvi. Tomēr mēs arī saprotam, ka bez vecāku mērķtiecīga atbalsta bērnam šie mērķi var palikt par nepiepildītiem sapņiem," ir pārliecināta uzņēmuma "Saliedēt.lv" komanda.

No 22.janvāra Latvijas kinoteātros skatāma filma "Cilvēks, kurš izdzīvoja" (The Revenant). Pasaules pirmizrādi šī filma piedzīvoja jau decembra vidū, un kopš tā laika režisoram Alehandro G. Injarritu (viņa filma "Putncilvēks" pērn dabūja Oskaru kā labākā filma) nākas atbildēt uz daudziem jautājumiem par filmas tapšanu un stāstu, uz kā pamata balstīts filmas sižets.

Runājot par bēgļu uzņemšanu Latvijā, pārsvarā tiek diskutēts par to, vai un cik bēgļus uzņemt. Taču nav īstas skaidrības, pēc kādiem kritērijiem bēgļi tiks atlasīti, un vai vispār būs kāda izvēles iespēja. Nereti izskanējis, ka būt labi uzņemt tieši kristiešu bēgļus.

Sašutumu Lietuvā izraisījusi zviedru preses attieksme pret 11. janvāra gadījumu Brūbi pilsētiņā Zviedrijā, kad 14 gadus vecs sīrietis nodūris 15 gadus vecu lietuviešu pusaudzi, par ko ziņoja arī Latvijas mediji, piemēram, laikraksts "Latvijas Avīze".

Domāju, ka nebūs retums tādu, kuriem valdības veidošanas daudzsēriju teātris apriebies un nokaitinājis vairāk par meksikāņu ziepju operām. Brīžam process var šķist nesakarīgs un vēl brīžam – ne tikai šķist.

"Es biju svešinieks, un jūs mani uzņēmāt... Patiesi es jums saku: visu, ko jūs esat darījuši vienam no šiem maniem vismazākajiem brāļiem, jūs esat man darījuši." Šie ir vārdi, ko Jēzus saka pēdējā saviem mācekļiem adresētajā līdzībā.