Lai arī tautā populāri telpaugi, alojes uz palodzes ziedam ieraugām reti, tāpēc šo dabas varenību ieteicams doties apskatīt Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā, kur plašajai aloju kolekcijai ir pats pilnzieds.

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā itāļu laikrakstam "La Repubblica" esot atzinis, ka starp katoļu priesteriem divi procenti ir pedofili, pirmdien, 14. jūlijā, vēsta vairāki pasaules plašsaziņas līdzekļi.

Izraēla jau ceturto dienu veic uzlidojumus mērķiem palestīniešu kontrolētajā Gazas joslā, bet Palestīnā bojāgājušo skaits piektdien ir sasniedzis simtu, vēsta raidsabiedrība BBC.

10. jūlijā pašmāju dizaina zīmols "ZIB*" sadarbībā ar mākslinieci Līgu Kitchen atklājis jauno vīriešu kreklu kolekciju ar nosaukumu "Latvieši".

Latvijā ir otrais lielākais iedzīvotāju mirušo skaita īpatsvars un otrs lielākais aizbraucēju īpatsvars Eiropas Savienībā (ES), liecina jaunākie "Eurostat" dati.

Pretterorisma operācija nemierīgajos Ukrainas austrumu reģionos var tikt pārtraukta tikai tad, ja pretinieki pieņems prezidenta miera plānu.

Anglijā dzīvojoša latviete Dzidra Noor ievēlēta Mančestras domē.

Ēģiptes tiesa piespriedusi nāvessodu 529 armijas gāztā islāmistu prezidenta Mohameda Mursi atbalstītājiem, vēsta raidsabiedrība BBC.

Latviešu leģions, pretēji tā oficiālajam statusam, nebija veidots pēc brīvprātības principiem, atgādina vēsturnieks un Latvijas Kara muzeja direktora vietnieks Juris Ciganovs.

Gluži tāpat kā citviet Latvijā, arī Ikšķiles novadā sakoptāko īpašumu konkurss vasarā jau kļuvis par tradīciju.

Piektdien Rīgā, Brantkalna ielā netālu esošās Rīgas Purvciema vidusskolas, skolēni sarīkoja piketu pret "legālo narkotiku" tirdzniecību, kas notiek šajā ielā.

Sestdien Carnikavā ar vērienu nosvinēts nēģu zvejas sezonas sākums – visu dienu gan lielie, gan mazie varēja piedalīties jautrās un izklaidējošās sacensībās, baudīt kultūru un mākslu.

Valstīs ar augsti attīstītu veselības aprūpes sistēmu nāve no grūtniecības izraisītām veselības problēmām šķiet ļoti attāla un šokējoša varbūtība.

Krievijā, Murmanskas apgabalā, par homoseksuālisma propagandu tiek tiesāti četri Nīderlandes pilsoņi, vēsta raidsabiedrība BBC.

ASV pieaug bažas par Detroitas pilsētas bankrota sekām – gan tādēļ, ka vēl nekad par maksātnespējīgu nav atzīta tik liela pilsēta, gan tādēļ, ka šī bankrota sekas uz savas ādas var nākties izjust tūkstošiem vai pat miljoniem cilvēku.

Tiešsaistes maksājumu starpniecības serviss "PayPal" atzinis, ka kļūdas pēc kāda vīrieša kontā ieskaitījis 92 kvadriljonus dolāru (aptuveni 49 kvadriljoni latu), vēsta raidsabiedrība BBC.

No ASV varas iestādēm bēguļojošais bijušais Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) darbinieks Edvards Snoudens ir lūdzis Krievijai pagaidu politisko patvērumu.

Kāda ķīniete, kuru varas iestādes ieslodzīja darba nometnē pēc tam, kad viņa centās panākt bargu sodu savas meitas izvarotājiem, saņems 2941 juaņu (aptuveni 260 lati) lielu kompensāciju, vēsta raidsabiedrība BBC.

Meksikānis, kurš 2010. gadā pasludināts par mirušu, uzvarējis mēra vēlēšanās kādā pilsētiņā Meksikas Oahakas štatā, atsaucoties uz amatpersonām, vēsta raidsabiedrība BBC.

Luksemburgā sagaidāmas jaunas parlamenta vēlēšanas, jo premjerministrs Žans Klods Junkers 10. jūlijā, reaģējot uz valstī uzvirmojošu spiegošanas skandālu, paziņojis, ka atkāpsies no amata, vēsta raidsabiedrība BBC.

Situācija demogrāfijā Latvijā ir ļoti smaga, intervijā telekompānijas LNT raidījumā "900 sekundes" atzina demogrāfs Pēteris Zvidriņš, paužot viedokli, ka dzimstības veicināšanas propagandā akcents būtu jāliek uz otrā bērna ienākšanu ģimenēs, kur ir tikai viena atvase.