Izrādās, arī mūspusē kāds tomēr vēl spēj sarīkot – bez liekas kautrības! – Klintones & Trampa klopes cienīgu šovu. Dramatiskā un vērienīgā spēkošanās starp Vadimu Ļašenko un Kasparu Gorkšu par Latvijas Futbola federācijas vadītāja amatu liek politiķiem rūgt skaudībā, sarkt kaunā un šo to pamācīties.

Atkritumu utilizācijas industrija Latvijā patlaban piedzīvo īstu zemestrīci. Valsts vides dienests (VVD) piespriedis daudzmiljonu naudas sodus – pēc gadījuma ar bēdīgi slaveno firmu "Riepu bloki" tādā veidā represētas arī divas ražotāju atbildības sistēmas (RAS).

Latvijas nodokļu iekasēšanas politika un prakse šodien ir uzskatāms piemērs parunai par aitām un cirpējiem. Turklāt ar PVN izmānīšanas shēmām tiek "frizēta" pati valsts – atbrīvojot tās kasi no godprātīgu nodokļu maksātāju pienesuma, graujot viņu motivāciju.

Nepielūdzami tuvojas pašvaldību vēlēšanas, tāpēc par to tendencēm un prognozēm ar profesoru, politikas zinātņu doktoru un Latvijas Universitātes prorektoru sociālo un tiesību zinātņu jomā Jāni Ikstenu sarunājas Dainis Lemešonoks.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā iesāk jaunu un ilgu politiskās aktivitātes sezonu, kas beigsies nākamā gada rudenī, darbu uzsākot 13. Saeimai. Tas palielina interesi par sabiedriskās domas aptaujās fiksēto tautas noskaņojumu, par cilvēku vēlmēm un cerībām, par potenciālo balsotāju politisko simpātiju veidotiem partiju reitingiem.